ASRock AMD Radeon RX 6800 XT Phantom Gaming 16GB OC (RX6800XT PG 16GO) Graphics Card (Pre-owned)
(-20%)Condition Type : Mint (Used More Than a Six Month)
All Check And Tested Buy Our Team
If You Want Product Tested Video Feel Free To Contact Us
team@technomagicit.com
- Estimated delivery time 14-30 Working days (Depend On Weather Condition).
- 3 months warranty at Pre Owned Products (After Delivery).
- Product Country of Origin : This is a pre-owned product, purchased from Individual in India
- May not include original box.
- 100% Genuine Products Guaranteed
- Contain All Accessories
- For Any Additional Information Contact us : +1 304-832-5662
Product details
Product Country of Origin : This is a pre-owned product.
-Fully tested and comes with 1 month warranty
-May not include original box
Graphics Engine : – AMD Radeon™ RX 6800 XT
Bus Standard : – PCI® Express 4.0 x16
DirectX : – 12 Ultimate
OpenGL : – 4.6
Memory : – GDDR6 16GB
Stream Processors : – 4608
Compute Units : – 72
Memory Clock : – 16 Gbps
Memory Interface : – 256-bit
Resolution : – Digital Max Resolution: 7680 x 4320
HDCP : – Yes
Multi-view : – 4
Recommended PSU : – 800W
Power Connector : – 3 x 8-pin
Engine Clock :
– Boost Clock: Up to 2310 MHz
– Game Clock: 2065 MHz
– Base Clock: 1875 MHz